
Programjaink a témahéten
Események, vendégek, projektek, kihívások
Bevezetés
Március 29-én a Saferinternet Magyarország képviselője, Koós Judit látogat el iskolánkba.
A negyedik és a hatodik évfolyamosok számára tart előadásokat a biztonságos internet használat témakörében. Délután társasjáték foglalkozáson ismerkednek a felső tagozatosok az E-biztonság témájával.
Időkapu Redmentával
A témahét 5 napján, délután fél háromtól, este 8 óráig egy-egy feladatlapot tölthet ki az aki iskolánk diákja, ismerőse, barátja vagy felmenője. Az osztályok közül keressük a legtöbb kitöltőt megmozgató csapatot.
A kis herceg feldolgozása digitális eszközökkel - E osztályosok projektje
Márciusban elolvastuk és közben folyamatosan feldolgoztuk a regényt - feladatokat készítettünk learnigapps és tagul alkalmazással, és maketteztük a regény általunk elképzelt viágát. A témahéten stop motion alkalmazással saját díszleteink és szereplőink között filmezünk és Sratch animációt készítünk a történethez.
Tollászkodunk - A bp-i Körösi Csoma Ált.Isk. 1a és a Hevesy 1.c osztályának projektje
"Meséken, verseken keresztül figyeljük meg a természet ébredését, hallgatjuk meg a madarak szavát." Produkcióikat egymással megosztják, skype találkozót tartanak.
Bagon innen, Turán túl - A bagi Arany J.Ált.Isk. és a Hevesy 2.a osztályának projektje
Településüket mutatják be egymásnak a gyerekek, népzenével, saját készítésű fotókkal, rajzokkal, versekkel és történetekkel.
Digitális tankör
A Google Diák prezentáció készítő alkalmazásával ismerkedünk a témahéten. elsősorban a mobileszközre tervezett applikációt használva.
Lassie - A negyedik a és b. osztály Lassie projektjéhez kapcsolódva - Kahoot
A negyedikesek a már jól ismert és rendszeresen használt Learningapps és Redmenta mellett a Kahoot értékelő- válaszadó programjával színesítik a regényfeldolgozást.
Találd ki, rakd, össze,add elő! - Prezentációk a könyvtárban
Rövid prezentációk, önállóan választott témában, formai és tartalmi megkötések mentén, élőben - a témahét záróeseménye.